Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Foundation SPF15

17 Şubat 2014

Hayran olduğum fondötenleri ve makyaj fırçalarını yaratan Bobbi Brown markasından son günlerde çok severek kullandığım bir ürünü tanıyacağız.

Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Foundation SPF15 haftanın en özel konuğu …

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation

Şu yazımda Bobbi Brown Ankara Next Level AVM'de mağaza açtı demiştim ve şu yazımda Bobbi'nin Makyaj Dersleri' nden bahsetmiştim. İşte o dersler sırasında tanıyıp, deneyip beğenip aldığım bir fondöten Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Foundation SPF15.

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation6

Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Foundation SPF15, kullandığım en hafif yok gibi fondötenlerden.O kadar ince yapısı var ki çoğu BB ve CC kremler bile yanında daha ağır kalıyor. Yaz aylarında kullanılabilecek nadir fondötenlerden. Mat bitirişi var ancak donuk gösteren matlık değil parlamayı önleyen canlı bir mat. Karma bir cilde sahip olduğum için ne olur ne olmaz diye T bölgeme ince bir pudra geçip fondöteni sabitliyorum. Günlük kullanıma çok uygun bir fondöten. Aldığımdan beri hergün sürüyorum. Hafif bir lavanta kokusu var şimdilik beni rahatsız etmedi aksine rahatlatıyor ama bahar aylarında alerjimin tavan yaptığı dönemde ne olur bilmiyorum son durumu mutlaka paylaşırım. Kokusu olmasa daha iyi olurdu. Makyaj ve cilt bakım ürünlerinde hassas kadınları da düşünüp kokulu ürün yapmamaları en büyük dileğim.

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation5

Pompalı başlığı ve kapağı var. Oldukça hijyenik.  3 pompa ürün tüm yüzüm için yeterli geliyor.

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation1

Ben Naturel 4 rengini aldım. Tam olarak cildimin rengi, ne bir ton açık ne de koyu. Fondöten ince yapılı olduğu için tenimle hemen bütünleşiyor ve yok gibi duruyor. Orta kapatıcılıkta bir ürün, gün boyu nemlendiriyor. 

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation2

Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Fondöten'in içeriğinde SPF 15 var ama kullanıp sayısız fotoğraf çektirdim. Instagramda son yayınladığım fotoğrafların hepsinde yüzümde bu fondöten var ama hiç bir şekilde parlama veya kötü görünüme denk gelmedim. 

Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Fondöten'i uygularken beauty blender tarzı bir sünger ya da Sigma F80 fırçayı kullanırsanız en iyi sonucu alıyorsunuz. Acele işim yoksa sıklıkla Beauty Blender ile uyguluyorum. 

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation3

Chanel Matte Lumiere ve MAC Pro Longwear fondötenlere benziyor. MAC Pro Longwear fondöten cildimi geriyordu ama Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Fondöten aksine nemlendiriyor. Çok kuru cildiniz varsa siz yinede iyi nemlendirin. 

Benim için tek olumsuz yanı; cildinizde açık gözenekleriniz varsa 3-4 saat sonra gözeneklere yerleşebiliyor. Ama ben fondötenimi uygulamadan önce Benefit The POREfessional baz uyguladığım için bu sorunun önüne geçtim. Sizlerde iyi bir gözenek küçültücü bazla bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bobbi_Brown_Long_Wear_Even_Finish_Foundation4

Fondöten 30 ml, 18 farklı renk seçeneği bulunuyor. İçeriğinde C ve E vitaminleri var. Cildim çok canlı duruyor. Cildinizde kızarıklıklar varsa onları nötrleyip, yatıştırmakta çok başarılı.

Fiyatı : 120 TL

Cildinize en uygun fondöteni bulmak için ;

1464640_686882694677415_1254034561_n

Yoğun kapatıcı bir fondöten değil ama cildi canlı ve doğal gösteren bir fondöten. Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Fondöten'i sürdüğüm günlerde mutlaka cildimin ne kadar güzel ve canlı olduğu yorumunu alıyorum.Tüm renk eşitsizliklerini yok edip orta düzeyde kapatıcılık sağlıyor. Yağ kontrolü sağlıyor.Sizin de bekletinleriniz bunlarsa deneyebilirsiniz.

Biliyorsunuz Bobbi Brown Ankara Next Level AVM'de mağaza açtı. Tüm ürünleri yakından inceleyebileceğiniz gibi ücretsiz makyaj dersleri de alabiliyorsunuz.

Sevgiler :) 

Makyaj Blogu:

 • bobbi brown fondöten kullananlar
 • Bobby Brown fondoten kullanan
 • long wear

You Might Also Like

4 Yorum

 • Cevapla Gözde 03 Ekim 2014 at 19:33

  Geçtiğimiz günlerde ben de aldım. Yapısı çok ince ve hafif ama sivilce izi ya da kızarıklık gibi cilt sorunlarını kapatmak için  başarılı bulmadım. Orta kapatıcılık diye belirtmişsin ama bence daha az. Ayrıca normalde cildim karma ama pek parlama yapmamasına rağmen bu fondöten ile çok parladı. Benzer parlama sorunu yaşıyor musun?

  • Cevapla ojemrujumrimelim 14 Ekim 2014 at 09:19

   Merhaba,  yazımda da belirttiğim gibi ince yapılı yok gibi bir ürün bu kategoride kapatıcılığı orta ancak sivilce izi, yara vb sorunları kapatmak için yeterli değil.

   Kuru/karma cildim var çok fazla parlama sorunu yaşamıyorum. Ama çok sıcak yaz günlerinde t bölgemde bazı günler parlama yaşadım ve transparan bir pudra geçip durumu hallettim.

 • Cevapla ilknur-kozmetikblogu 17 Şubat 2014 at 14:15

  Bobbi Brown merak ettiğim markalar arasında özellikle allık grubu fırçalarına fena takıldım.
  Eline sağlık canım

  • Cevapla ojemrujumrimelim 22 Şubat 2014 at 01:00

   Teşekkür ederim canım :) Bende bir kaç fırçasını aldım gerçekten çok güzeller. 

  Bir Yorum Yaz