Botoks Deneyimi ve Botoks Hakkında Merak Edilenler

08 Ekim 2015

Eminim çoğumuz televizyonda ya da etrafımızda gördüğümüz kötü örnekler yüzünden botoks uygulamasına mesafeli duranlardanız. Açıkçası bende mimiksiz, ifadesiz ya da ölü balık gibi bir görüntüm olsun istemem.

Peki Botoks nedir ? Doğal görünümlü botoks var mı ? Nerelerde güvenle botoks yaptırılır ? O halde başlayalım…

La_Vie_Klinik_Botox2Botoks kasların çalışmasını hafifleten ya da durduran bir işlemdir. Küçük iğnelerle deri altına belli miktarda verilip, gereksiz yere fazla miktarda çalışıp yüzün kırışmasına neden olan mimik kaslarına uygulanıyor. Botoks uygulamasında miktar ve yapılan bölge çok önemli tabii uygulamayı yapan hekimde en önemli noktaların başında geliyor. Çünkü etrafta o kadar çok yanlış uygulama var ki bizleri yanıltıp ön yargılı olmamıza neden oluyor. Deneyimli bir hekime, gerektiği kadar gerekli bölgeye bir uygulama yaptırdığınızda o korktuğumuz ‘hortlak’ bakışlı görünüme dönmüyorsunuz aksine kimse yüzünüzde olağanüstü bir şey fark etmiyor, kırışıklıklarınızın gitmiş olması dışında…

Bence botoks, önleyici hatta dondurucu bir tedavi. Botoks’a şu yaşta başlamak doğrudur ifadesi de yanlış çünkü botoksa gerçekten ihtiyacınız olduğu zaman başlanır. Örneğin ben şuanda 33 yaşındayım ve önlemini almazsam yer edecek çizgilenmelerim başladı dolayısıyla botoks yaptırdım. Buradan 30’lu yaşlarda botoks yaptırılır sonucu çıkarmak kesinlikle yanlış çünkü çizgilerin durumuna bakıp oturmadan yaptırmak doğru olacaktır.

La_Vie_Klinik_BotoxZamanın hızla geçip gidişine dayanamayan alın bölgemde mimik kırışıkları ortaya çıkmaya başladı biliyorum ki önlemini ne kadar erken alırsam zamana o kadar meydan okuyabilirim. Ben botoks uygulamasını La Vie Klinik‘te Dr. Tarkan bey‘e yaptırdım. Kendisine 2 yıl önce dudak dolgusu, koltuk altı botoksu ve lazer epilasyonumu yaptırmıştım. Ankara’da güvenle gidebileceğim bir klinik olduğu için bu tür uygulamalarda benim gönül rahatlığıyla da önerebileceğim yer La Vie Klinik ve Dr. Tarkan bey oluyor. Zaten bana yapılan uygulamaları buradan görüp deneyimlerimi okuma şansınız da var.
Fotoğrafta görüldüğü gibi alnım çizgi çizgi olmaya başladı.

La_Vie_Klinik_Botox4Bu fotoğrafta ise artık kırışıklıklarımdan eser yok :)

La_Vie_Klinik_Botox3

Uygulama sadece 10 dakika sürdü, öğle arası yaptırıp tekrar iş yerine döndüm ve kaldığım yerden işlerime devam ettim. İlacın etkisiyle hafif yanma hissi oluyor ve iğnenin battığı yerler kızarıyor. 15 dakika sonra kızarıklıklarım geçmişti. Bende morarma olmadı. Fakat hepimizin hassasiyeti, cilt yapısı farklı farklı bu nedenle hepimizde aynı etkiler olmayabilir. 

La_Vie_Klinik_Botox5Botoks ağrılı bir işlem mi ? Benim canım çok tatlıdır, en ufak şeye acı çeker hatta canım yanarsa ağlarım:) Minicik ince uçlu bir iğne ile uygulama yapılıyor. Ağrı olmadı fakat batma etkisiyle irkildim sonrasında zaten işe dönüp hayatıma devam ettim ağrı sızı yaşamadım. Botoks’un etkisini hemen görmüyorsunuz ben tam olarak 3 gün sonra etkisini gördüm. Kırışıklıklarım tamamen gitmişti :) Uygulamadan 1 hafta sonra kontrole gittim.

Botoks’un etkisi 3-6 ay sürüyor. Ben çok mimik kullanan birisiyim bakalım bende kaç ay etkili olacak. Zaman ilerledikçe bu yazımı güncelleyip yeniden yazacağım. 

La_Vie_Klinik_Botox6Botoks yaptırınca Anti-Aging kremlere ya da cilt bakım ürünlerine ihtiyacım kalmaz diye düşünmeyin koruyucu olması ve yaptırdığınız uygulamanın uzun süre dayanması için ürünlerimizi kullanmamızda yarar var. Tabii ki hiç bir krem botoks’un verdiği sonucu vermez ama cildimizi korumak için onlara ihtiyacımız olduğu da atlanmamalıdır.

Botoks uygulamasının fiyatı kullanılan ürüne göre değişiyor yani size ne kadar ürün enjekte ediliyorsa fiyat ona göre değişiyor. Fiyat bilgisini hekiminizle görüşüp yapılacak uygulamaya göre öğrenmeniz daha sağlıklı olur.

La_Vie_Klinik_Botox1Instagram hesabımı takibe alarak daha çok görsele ulaşıp, uygulama sonrası halimi görebilirsiniz.

Instagram : ojemrujumrimelim

La Vie Klinik‘e ulaşıp detaylı bilgi almak isterseniz telefon numarası :

Adresi: Tunus Caddesi No :91/5 Kavaklıdere Ankara

0312 467 12 48 -49

Aşırı terleme ile başınız dertteyse ‘terleme botoksu, koltuk altı botoksu’ ile ilgimi yazımı da şuradan okuyabilirsiniz. 

Sorularınız için yazının altına yorum bırakabilirsiniz.

Sevgiler :)

Makyaj Blogu:

 • botoks fiyatları 2016
 • botoks öncesi ve sonrası
 • botoks yaptıranların yorumları
 • botox pankreas da mı toplanıyor
 • BOTOX YAPTIRMAK İSTİYORUM ÜCRETİ NEDİR
 • erken botoks yaptırmanın faydaları
 • neo botoks kullanicilar

You Might Also Like

1 Yorum

 • Cevapla çiğdem kılıç 07 Mart 2016 at 14:56

  merhaba ben de Ankara da yaşıyorum ve botoks yaptırmayı düşünüyorum.Yazınızı okuyunca kararım kesinlesti ama fiyat hakkında bilgi vermemişsiniz bilgi verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

 • Bir Yorum Yaz