Burun Estetiği Rinoplasti Deneyimim

30 Nisan 2015

Uzun yıllar olsam mı olmasam mı çelişkisinden sonra nihayet bir anda karar verip Kasım 2014 tarihinde burun ameliyatı oldum. Ameliyattan ziyade doktor seçimi, araştırması ve ameliyata karar verme süreci en zorlu olan kısım. Çünkü saç kestirmek ya da kaş aldırmak hatta dudak dolgusu yaptırmak gibi geçici bir durum değil aksine suratınızın tam ortasında görünüşünüzü %100 etkileyen kalıcı bir değişim dolayısıyla karar vermesi oldukça zor ! Bu zor evreyi atlattıktan sonra peki en iyi kim yapabilir sorusuna yanıt aramaya başlıyorsunuz.

Burun_Ameliyatı17Ben bu konuda oldukça şanslıydım hiç çelişkide kalmadım, başka hekim araştırıp kafamı da karıştırmadım, bir sabah internette gezinirken Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde ‘Burun Ameliyatı’ olan bir hastanın yorumlarına denk geldim. Hacettepe Üniversitesi’nin bende özel bir yeri vardır, görür görmez heyecanla okumaya devam ettim. Google’dan aratıp iletişim bilgilerine ulaştım tabii bu süreçte kendi kendime sürekli eğer ki ameliyatı olmam için doğru zaman ve doğru hekimse lütfen işler umduğumdan kolay olsun diyip duruyordum. Doktor ile iletişime geçtim ve 2 gün sonraya randevu aldım.

Muayene saatinden yarım saat önce hastaneye gittim ve doktorun diğer hastalarını görme şansım oldu. 1 hafta önce ameliyat olandan tutunda 3. ay kontrolüne gelen hastasına kadar bir çok kişiyle konuşma şansım oldu. Randevu öncesi kulis yapmak çok etkili oluyor eğer ki ameliyat olma planlarınız varsa mutlaka randevunuza erken gidip diğer hastalarla deneyimlerini konuşun !

Ve sıra bana geldi, doktor çok ilgili ve güler yüzlü karşılayıp her durumu, benim burnuma nasıl bir uygulama olabilceğini ve ameliyat sonrasını en ince ayrıntısına kadar anlattı.Benim muayene olduğum esnada doktora bir telefon geldi ve bir hastası ameliyat tarihini ertelemek istedi :) diyorum ya ben bu süreçte çok şanslıyım randevuları 4 ay boyunca dolu olan doktor, vazgeçen hastanın gününe beni yazdı ve tam 1 hafta sonra ameliyat olacaktım.  Buraya kadar herşeyi sakin sakin atlattım. Ameliyattan bir gün önce tavan yapan stres ve korku ile adeta sakinliğimin yerinde yeller esti. Acaba vazgeçsem mi? Ya kötü olursa ? Ya çok acırsa nasıl dayanırım gibi türlü türlü sorular sabaha kadar kafamı meşgul etti.

Burun_Ameliyatı2( Ameliyattan önceki burnum )

Sabah 8’de azıcık korku gözyaşlarıyla ameliyata girişimi, damar yolu açılırken beni hiç bir ilacın pıt diye uyutamayacağını söylediğimi hatırlıyorum ve hepsi bu! sonrası yok. Bana açık teknik uygulandı. Genel anestezi altında olduğum için hiçbirşey hissetmedim. Uyandığımda hastane odasındaydım saat 14:00’dı ve yüzümde bir buz torbası vardı.

Burun_Ameliyatı_SonrasiYüzümde şişlikler ve özellikle göz altımda morluklar vardı. Bu durum bünyeden bünyeye değişebiliyor. Hatta şuanda doktorum yeni bir teknikle morluk olmadan ameliyatlar yapıyormuş. Ben en ufak bir çarpmada bile hemen moraran özelliğe sahibim dolayısıyla böyle bir duruma da hazırlıklıydım. Ama yine de insan kendini böylesine şiş, mor ve sargılı görünce biraz endişeleniyor. Ameliyattan tam iki hafta sonra morluklardan eser kalmadı. Yüzümdeki şişlikler daha erken indi.

Bu arada arkadaşlarım ayılırken çok üşüyeceğimi söylediler hatta hazırlık yapıp yün çoraplar, polar pijamalar getirmiştim fakat ben böyle bir durum yaşamadım çünkü üzerimde sanki fırında ısıtılmış gibi sıcak battaniyeler vardı.

Dudak_dolgusu_ojemrujumrimelim1_1( Ameliyattan önceki burnum )

1 gece hastanede kaldım, hemşireler yarım saatte bir gelip tansiyonumu ölçüp kontrol ettiler ve sabaha kadar belirli aralıklarla ağrı kesiciler yaptılar. Ciddi bir ağrı yaşamadım. Ameliyat olduğum günün akşamı doktor kontrole geldi.  En zor günüm ameliyattan sonraki ilk gündü sızıntıları çekmesi için ağzıma kadar gazlı bez sarılmıştı ve sabaha kadar sürekli değiştirdiler. Ağrı kesicilerden sonra yarım saat mışıl mışıl uyuyabildim. Bunu da sadece 3 kez yapabildim. Uykusuz ve aç bir gece geçirdim.  Sadece zar zor bişeyler içebildim. Zaten narkozu vücuttan hızlıca atabilmek için sürekli su içmek gerekiyor hemşirelerde gelip gidip ne kadar su içtiğimi kontrol ediyorlardı. Sürekli ağzı açık kaldığım için müthiş bir ağız kuruluğu yaşadığım zorla da olsa her fırsatta su içmeye çalıştım. Yanınıza iyi nemlendirme özelliği olan bir lip balm almanızda yarar var, hayatınızda göreceğiniz en şiddetli dudak kuruluğunu yaşıyorsunuz.

Ertesi sabah doktor yine kontrole geldi ve sargılarımı değiştirdi. Ameliyatımın nasıl geçtiğini anlattı, ameliyat sonrası neler yapmam gerektiğini de tekrar tekrar söylerek taburcu etti.

Burun_Ameliyatı6(Ameliyattan 20 gün sonra )

Burun_Ameliyatı7Evdeki ilk günümü de ağrısız sızısız atlattım, sızıntılarda yok denecek kadar azdı fakat yemek yerken çok büyük zorluklar yaşadım. Sargılar yüzünden hiç birşeyi çiğneyemiyor ve ısıramıyordum. Çorba, meyve suyu ve meyve püreleriyle idare ettim. Tat duyusu diye birşey kalmadığı için sadece mecburiyetten neyi yiyip içebiliyorsam öyle devam ettim.

Ameliyattan 3 gün sonra tamponlar, 7 gün sonra da alçı çıktı. Burun üstü ve ucuna bantlar yapıştırıldı. 1 hafta boyunca da bantlı gezdim. Tamponların çıkacağı gün yine kısa süreli panik anları yaşadım, acıyacak diye müthiş bir korkum vardı ancak korktuğum gibi olmadı saniyeler içinde pıt diye çıktı hem de ağrısız sızısız. O an yeniden nefes almanın yarattığı hazzı anlatamam  sanki dünyam aydınlandı. Ameliyat öncesi sol tarafımda nefes alma problemi vardı, şuanda iki taraftan da nefes alıp vermek müthiş! Tamponlar çıktıktan sonra burnumu sürekli deniz suyu spreyi ile temizledim ve kesi izi kalmaması için doktorumun verdiği kremi uyguladım. Kremi 1 ay boyunca günde iki kere uyguladım ve burnumda ameliyata dair hiç bir iz kalmadı.

Ameliyattan 4 gün sonra ilk kez duş aldım. 

Burun_Ameliyatı14(Ameliyattan 1 ay sonra )

Gelelim burnumun görünüşüne, ameliyattan sonra neredeyse her sabaha farklı bir burun ile uyandım. Zaman zaman moralim bozuldu, her depresyon anında soluğu doktorumun yanında aldım. Bu sürecin böyle olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söyledi. Ödemler her bölgeden eşit inmediği için bir gün yanları şiş geniş bir burun, diğer gün ucu şiş ve nispeten kalkık bir burun başka bir gün sağı şiş solu inmiş bir burun ile güne başladım. İlk zamanlar burun ucu epey yukarda ve kalkık oluyor zamanla forma girip iniyor ve şekilleniyor. Bence en önemli süreç bu ! Biz ameliyattan sonra sihirli değnek değsin hemen burnun oturmuş halini görelim istiyoruz fakat zaman ve sabır isteyen bir dönem. Sonuçta canlı bir dokuya müdahale ediliyor ve iyileşmesi zaman alıyor. 

Sanıyorum bu görselle burnumun ameliyattan önceki durumu daha iyi anlaşılacak :)

Burun_Ameliyatı_Oncesi( Burun Ameliyatı öncesi )

benefit_face_ojemrujumrimelim4

Burun_Ameliyatı12(Ameliyattan 3 ay sonra )
Benim ameliyatımın üzerinden 6 ay geçti, ödemler büyük oranda indi ama tamamen şeklini bulması için biraz daha zaman gerekiyor.

Instagram hesabımından sürekli görsel paylaşıyorum, burnumun 1 yıl içinde nasıl görüneceğini oradan adım adım izleyebilirsiniz.

Burun_Ameliyatı10( Ameliyattan 3 ay sonra )

Özetle; ameliyat korkulduğu gibi bir şey değil, iyi bir hekim ve tam teşekküllü bir hastanede gönül rahatlığıyla ve güvenle operasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Önemli olan iyi bir hekim bulduktan sonra ne istediğinizi en ince ayrıntısına kadar ona anlatmak. Ben sesimin asla değişmemesini (burundan tıslayarak konuşma vb. ), ifademinin değişmemesini ve nefes alıp verme problemimin düzelmesini özellikle rica ettim. Şanslıyım ki herşey istediğim gibi oldu.

Elinize hiç bir ünlünün ya da daha önce ameliyat olan birinin resmini alıp ben bu burnu istiyorum diyerek gitmeyin çünkü hepimizin kaşı, gözü yüzünün orantısı farklı. Gösterdiğiniz kişi ile aynı sonucu almanız ya da onun gibi görünmenizi beklemek yanlış olur. Siz tam olarak ne istediğinizi ve istemediklerinizi anlatın, zaten bu aşamaya geldiyseniz, doktorunuza da güveniyorsunuz demektir. Kendinizi doktorunuza bırakın!

Burun_Ameliyatı17( Ameliyattan 6 ay sonra )

Estetik operasyonlara ön yargılı olmanın saçmalık olduğunu burun ameliyatımla anlamış oldum, aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da sürekli bir yerlerinizi gizleme gereği duyuyorsanız yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen ve sizi mutsuz eden bu durumu değiştirmenin nesi kötü olabilir ki ? Tabii ki abartmamak ve doğallıktan uzaklaşmamak şartıyla …

niiiiiiiiiiiiiiii( Ameliyattan 6 ay sonra )

Ben ameliyatımı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde oldum. Yani bir devlet hastanesi. Hepsi için söylemiyorum fakat devlet hastanelerine karşı bu tür operasyonlarda ön yargılı olmamak lazım.  Doç.Dr. Haldun Kamburoğlu doktorum. Haldun bey içimi rahatlatan bir hekim alanında oldukça deneyimli ve hastalarıyla yakından ilgileniyor. Haldun bey artık Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmıyor. Kendisi özel muayenehane açtı. Buradan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu arada daha fazla görsele ve en güncel halime Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz. TıkTık

wHer ayrıntıyı yazmadım çünkü yazı uzadıkça uzayacaktı, temel olarak en sık merak edilenleri paylaştım. Sorularınız olursa lütfen yorum bırakın ya da özel olarak e-posta gönderin, bu aşamada daha önce ameliyat olanların deneyimleri oldukça yardımcı olabiliyor elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamak isterim.

Sevgiler :) 

You Might Also Like

37 Yorum

 • Cevapla nurten onal 21 Nisan 2017 at 14:16

  Merhaba 4 gun once bende rinoplasti ameliyati oldum burnum aşırı kemerli ve ucu düşüktü karar aşamam ameliyat olma süreci ve sonrası cok rahat geçti doktorum ve ekibi cok profesyonel ve özel bir yaklaşımla harikalar yarattı şimdiden sonucun mukemmel oldugu ortada antalya da rinoplasti dusunenlere dogru adres ali cihan yiğiter :)

 • Cevapla Mütevazi 04 Şubat 2017 at 03:00

  Merhbalar bnde yaklasık 2 hafta önce ameliyat oldum bi kaza sonucu burnumda kırıklar ce burun ucu dusuklugu vardı. Doktor secimi cok önemli izmir ekole gittim ege ünşversitesine gittim ve en son kendi sehrimin hastanesi usak devlet gasranesine gitti ege ünisi ve ekol yaklasık 3 bin ile 4 bin arası fiyat cıkardılar. Usaktaki devlet hastanesindd ise cebimden ilaçlar alçı vs dahil max 300 lira gibi bi fiyat ödedim. Sanslıydım sanırım doktorum su ana kadar mükemmel işler yaptı daha iki haftalıgım hicbir acı agrı vs yok.yuzunuzde biseyi saklamak şcin ygrasmayın tedavisi varsa gidin ameliyat olun simdi sanki yeni bi yüze sahib oldum cok sükür henüz 2 haftalık ameliyatım simdiden bile cok dogal hissedıyorum kndime ki bi erkek olmama eagmen bunu yadırgamıyorum. Çok şükür iyiyim :) geçmiş olsun iyi araştırın doktorumun ismi ismail çoban arastırabilirsiniz . Gecmiş olsun :)

 • Cevapla Esin 29 Eylül 2016 at 15:46

  Merhaba,

  Doktorunuz hala ankarada mı? İsim ve soyismini öğrenebilir miyim?

 • Cevapla dilara 03 Eylül 2016 at 12:30

  merhaba acaba hangi kremi kullandınız izler için?

 • Cevapla Ozge 15 Haziran 2016 at 08:26

  Canım ben de 1 hafta önce estetik oldum suan alcim alındı ama burnum fazlasıyla sis içi ödem dolu onlar kaç günde geçer geçmesi için masaj yapıyorum doktorum 1 aya %80 90 iner dedi korkuyorum

 • Cevapla Melek 09 Şubat 2016 at 16:24

  Haldun beyin hacettepeden ayrılıp kendi muayenehanesini actigini duydum fiyatlar artmistir sanirim bi bilginiz var mi

 • Cevapla Serdar 23 Aralık 2015 at 22:13

  bence tamamen bir uydurma o doktorun veya hastanenin çıkarı için yazılıyor bunlar devlet hastanesi ve 4000 tl ? yukardada bir arkadaş bunu yazmış ama cevap verilmemiş.İnsanları böyle salak yerine koymayın lütfen.Bende ameliyat olma düşüncesince bi insan olarak girdim ama doktoru ve hastaneyi bu kadar övmeniz ve bu konular hakkında doktor kadar bilgili konuşmanız şüphe çekici devlet hastanesi ve 4000 tl konusunda bilgi verir misin acaba :)

  • Cevapla Limonsu 10 Ocak 2016 at 03:38

   Serdar bey bencede haklı…4 bin asla değil…. doktor ilgilenebilir o konu doğru ama özel hastane havasında ilgi biraz zor :)

   • Cevapla Derya 05 Temmuz 2016 at 19:08

    İlgi konusunda inanabilirsiniz arkadaşlar. Benim annem kulak ameliyatı oldu geçen sene. Ve anlatıldığı gibi doktorlar hemşireler inanılmaz ilgili. Sabaha kadar sürekli kontrol ediyorlar sürekli takip ediliyor hastanın durumu. Hacettepe üniversitesindeki doktorların geneli çok iyi o yüzden güvenin derim :)

 • Cevapla dilan 20 Aralık 2015 at 17:08

  Merhaba ben uc ay once amlyy oldm bska doktora ama memnn dhlm burnunuz cok gzl olms benm mrk ettgm su ben haldun beye revizyon olmak istyrm haldun beyin revizyon hastasini gordunuzmu hic birde bilginiz warmi revizyon olanlrla smdiden blglndrrsnz cok sewnrim

 • Cevapla aslı 07 Aralık 2015 at 01:35

  hala uzun görünüyor burun bance, ucu da biraz toparlak..ama öncekinden daha iyi tabi..

 • Cevapla DİLA 13 Ekim 2015 at 22:11

  Merhaba bende rinoplasti düşünüyorum herhangi bir ücret ödediniz mi devlet için ve ödemişseniz eğer ne kadar ödediniz? şimdiden teşekkürler:)

  • Cevapla ojemrujumrimelim 22 Ekim 2015 at 08:50

   Devlet hastanesinde ameliyat oldum. Kasım 2014’te 4bin TL ödedim.

 • Cevapla Gökçe YENERLER 03 Ağustos 2015 at 18:44

  Ameliyat öncesi doktor bilgisayar ortamında estetik sonrası nasıl bir görünüme kavuşacağımızı gösteriyor mu? Ameliyat sonrası istemediğim bir şekil olacak diye korkuyorum.

  • Cevapla ojemrujumrimelim 05 Ağustos 2015 at 08:17

   Merhaba

   Korkmayın neler yapacağını ve aşağı yukarı nasıl görüneceğini size anlatıyor. 

 • Cevapla ecishko 02 Temmuz 2015 at 23:22

  merhaba ve geçmiş olsun :D Burnunuzdan memnunsanız para kısmı bence önemli değil :D Ben şimdiden para biriktirmeye başladım benim de kafamdaki fiyat 4-5 bin civarıydı bu sebeple şaşırmadım.Paradan ziyade ben şu anda 10 kilo fazlam var.Hepsi olmasa da bir kısmını verdikten sonra yaptırmak istiyorum zaten para da anca toplanır :D Siz ne düşünüyorsunuz bu kilo konusunda ? 

  • Cevapla Hulya 28 Ocak 2017 at 22:49

   Amelıyat olunca zatem bısey yıyemedıgınız ıcın zayıflıyorsunuz ben 5 kılo verdım 5 gunde

 • Cevapla Esra 17 Haziran 2015 at 10:41

  ben de istanbulda bi devlet hastanesinde rinoplasti oldum. tam 2 sene gecti. bunun hic oyle devletle ozelle alakasi yok. ozellikle o doktoru tavsiye ettikleri icin gittim ve yok paraya belki de ozeldeki deli pahali rinoplastilerden daha guzel bi burun sahibi oldum.

  • Cevapla seher 18 Nisan 2016 at 17:38

   Esra hanım istanbulda hangi devlet hastanesinde ve dr. Ismini yazarmisiniz. Tesekkürler

  • Cevapla irem 21 Mayıs 2016 at 00:13

   Esra hanım lütfen hastanenin ismini paylaşır mısınız?

  • Cevapla Enes 30 Temmuz 2016 at 11:36

   Acaba hangi hastane ve Dr lütfen paylaşır mısınız ??

 • Cevapla Serpil 29 Mayıs 2015 at 05:12

  Biliyorum çok özel olacak fakat ben işin maddi kısmını öğrenmek istiyorum buradan yazmak istemeseniz mail olarak bilgilendiriseniz çok sevinirim :) Teşekkürler …

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:29

   Ben Kasım 2015’te 4bin TL ödedim fakat şuanda fiyatlar arttı güncel bilgi için doktor ile iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler.

   • Cevapla Esra 17 Haziran 2015 at 10:43

    yalniz devlet hastanesi icin 4bin tl fazla degil mi? ben 2 sene once ssk kullanarak yaptirdim. estetik oldugu icin sadece 750 tl fark ucreti odedim onun haricinde tampon ve alciyi da ben aldim ameliyat bana tam olarak 850 tlye geldi, 1 gece de hastanede yattim ustelik.

    • Cevapla Uray 14 Şubat 2016 at 21:34

     Esra rica etsem bana ulaşır mısın?

 • Cevapla arzu 12 Mayıs 2015 at 19:52

  hakikaten çok hoş olmuş güle güle kullanın mı denir ne denir :) bende çok ama çok istiyorum yıllardır aklımda bazen aman ne olacak sanki diyorum bazzense olmama ihtimali geliyor aklıma ya bana yakışmazsa etrafımdaki herkes öyle diyor çünkü senin yüz tipine bu burun gider yahu güzede değil sivri bi burnum var :) bide kime desem ilerde ğişman olursunb diyor anlamadım gitti :/// 

  neyse çok konustum :) 

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:38

   Hahhaha :))) Teşekkür ederim. Güle güle kullan denir heralde bende bilemedim :) Bence çok fazla kararsız kalma kendin için yaptığın en iyi şey olabilir, ben geç kaldığım için çok pişmanım. Sen kimsenin söylediğine bakma önemli olan senin görüşün. İyi bir hekim araştırıp görüşebilirsin.

 • Cevapla Başak 30 Nisan 2015 at 15:29

  Merhaba, çook güzel çok doğal bir burun olmuş gerçekten doktorunuzun eline sağlık :) benim kardeşim de birkaç hafta önce burun ameliyatı oldu, kesi izi onda da var ama iz kalmaması için herhangi bir krem vermedi doktoru, size drunuzun verdiği kremin adı neydi? Şimdiden çok teşekkürler!

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:47

   Çook teşekkür ederim :) Dermatix Jel kullandım umarım kardeşinizinde hiç izi kalmaz

 • Cevapla Funda 30 Nisan 2015 at 15:29

  Merhaba ORR!

  Size tesadüfen Instagramda rastlayıp Haldun beyle olan resminizi gördükten sonra burun ameliyatı ile ilgili bir mail atmıştım, Ocak ayında. Hızlı yanıtınızdan ve birazda internet araştırmasından sonra Haldun beyden randevu alıp muayeneye gittim. Tabi ki gönül rahatlığı ile ameliyat günümü alıp ameliyatımı oldum. Bugün tam 1 ay oldu ve inanılmaz mutluyum. Buna sizinde vesile olduğunuz için teşekkür ederim :)

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:48

   Merhaba :) 

   Çook sevindim, umuyorum herşey yolundadır. Bende 7. aydayım burnum iyice şeklini aldı. Büyük keyifle aynaya bakıyorum. 

   Sevgilerrrrrr

  • Cevapla Sema 23 Mart 2016 at 16:10

   Doktorun soyisim neydi

 • Cevapla gizem 30 Nisan 2015 at 13:13

  seninle facebooktan konuşmuştuk belki hatırlarsın :) ben göğüs küçültme ameliyatı oldum ama ne yazık ki senin kadar kolay atlatamadım yaa. inanılmaz bir şişlik oldu tüm vücudumda.ödemler de inmedi malesef 1 ay kadar. sanki kilo almış gibi xxl bluzlere felan girdim. sende hiç bir şey olmamış sanki ameliyat sonrası fotoğraftan öyle görünüyor çok şanlsın. ama yine de göğüs ameliyatını düşün derim, biraz zorluyor nekahat dönemi.

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:49

   Merhaba ,

   Evet hatırlamaz mıyım, çok teşekkür ederim desteklerin için. Diğer konuya gelince onu yine facebooktan mesajlaşalım :)

 • Cevapla Melike 30 Nisan 2015 at 12:46

  Merhaba bende 15 gün önce burun estetigi yaptırdım dr eren taştana cok cok iyi bir doktor kesinlikle ben ankarada yaşıyorum hala bantlarım var tamponum falan cıktı tabiki ama şuanda gülüşümle ilgili sıkıntım var rahat gülemiyorum doktorum gecicek cok normal dedi kesinlikle cok güveniyorum doktoruma fakat sizde böle bişey yaşadınız mı? Yarın bandajlarım acılcak her gören böle bile cok güzel olmuş diyor ve doktorumu soruyor hatta şimdiden 2 arrkadaşım ameliyat günü aldı yarın için cok heyecanlıyım ilk kez görücem tabiki şişligim olcak bunu. Farkındayım zamanla oturcak burnum sizinde ilk bandaj cıktıgında ve bir kac aylık dönmde gözle gözükür degişiminiz oldu mu?

  • Cevapla ojemrujumrimelim 08 Haziran 2015 at 10:50

   Merhaba, 

   Çok geçmiş olsun , bende öyle bir durum olmadı ? Ağız içinden kesi yapıldı mı ? Onunla alakalı bir durum olabilir mi ? 

   Benim bandajım çıktığımda gözle görülür değişim oldu tabii ki ancak ödemlerde oluyor 6. ayda tam olarak net şekli görüyorsunuz :) 

  Bir Yorum Yaz

  biveteriner