Clinique Anti-Blemish Solution Likit Fondöten

03 Aralık 2012

Clinique'den bir fondöten daha denedim. Clinique Anti- Blemish Solution Likit Fondöten

Clinique  Anti- Blemish Solution Likit Fondöten, Makyaj Gurusu Lisa Eldridge videolarında görüp dikkatimi çekmişti. 

Cildimin sivilceye meyilli olduğu dönemlerde kullandım.Sivilce oluşumuna engel olup tedavi sürecine yardım ettiği vaat ediliyordu.Bende işe yaradı.

Sürdüğüm süre boyunca yeni sivilceler çıkmadığı gibi mevcut sivilcelerde kuruyor. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus var sivilce tedavisi için kullandığınız ürünlerle (ilaç,jel,krem vb.) aynı anda kullanmamalısınız.Ben öyle bir hataya düşüp La Roche Posay Effaclar Duo ile aynı anda kullanmıştım cildim inanılmaz kurudu ve acıdı. O nedenle sakın ha sivilce tedavisi ürünleri ile aynı anda kullanmayınız. Çünkü zaten bu fondöteninde tedavi edici etkisi var.

Orta kapatıcılıkta bir fondöten, sivilce lekeleriniz varsa öncesinde sivilcelerin üzerine kapatıcı uygularsanız çok iyi sonuç alırsınız.İnce yapılı bir fondöten.

Kuru/Karma, Karma, Yağlı ciltler için uygun bir fondöten. Mat bir bitirişi var. Kesinlikle parlama yapmıyor. Dümdüz mat bir görünüm veriyor. Aydınlık bir görünümü var. Yalnız benim gibi kuru / karma cildiniz varsa nemlendirici sürüp uygulamalısınız.Ben en iyi uygulamayı fırça yardımıyla aldım. 

Yağlıdan karmaya dönük ve yağlı ciltler için çok daha uygun bir fondöten.

03 Fresh Neutral rengini kullanıyorum. Kışın bu renk bana uygun ama yazın 04 Fresh Vanilla daha uygun olur.

Fondöten kullanmaktan vazgeçmek istemiyor ve sivilceye meyilli cildiniz varsa tavsiye edebilirim.

Fiyatı : 74 – 75 TL Civarı

Sevgiler :)

You Might Also Like

9 Yorum

 • Cevapla Despina Olivera 29 Nisan 2014 at 23:59

  Hay Allah.. Ben de diyorum niye bir problem olmaya başladı. La Roche Posay Effaclar Duo kullanıyorum yeni başladım ama Anti-Blemish'i de üzerine sürüyorum. :S Fakat o Effaclar Duo'yu sabah uygulayamamış oluyorum sürmezsem düşüncesiyle onu nemlendirici olarak sürüyorum. Fakat cildimi matlaştırmadı Effaclar aksine yağ kusuyor iyice gözenekler ve o burun kenarlarındaki gözeneklerdeki fondoten erimiş gitmiş oluyor. Özellikle çenemin bir bölgesi kurudu. Sanırım dediğin gibi oldu. La Roche Posay'i sabah kullanmasam etki etmez mi ki.. Ben fondoten sürmekten nefret ediyorum ama şu an suratım La Roche Posay'den ötürü kustu ve sivilce. Ben çok rahatsız oluyorum o suratla dışarı çıkmaya sanki herkes bana bakıyor gibi hissediyorum… :( Yani abartma diyorlar ama gerçekten şu an kötü durumdalar.. 

  • Cevapla ojemrujumrimelim 02 Mayıs 2014 at 10:06

   İlk kullanım süreci biraz can sıkıcı oluyor ama dayanabilirseni epey düzelme olacak :( Anti_Blemish ile aynı anda kullanmayın. Aşırı kuruma da cildin yağ üretmesini sağlar. Kontrol denemek lazım :(

   • Cevapla Despina Olivera 08 Mayıs 2014 at 10:49

    Teşekkür ederim aynı anda kullanmamaya çalışıyorum ben de artık. Zaten aşırı yağlanma oluyor cildimde. Sizin dediğiniz gibi yani. Fakat insan içine çıkmaya utanıyorum biraz. :( 2.haftamdayım LRP'de bakalım 4.hafta sonu ne olaca.. Doktor önerisiyle aldım ilk başta sövdüm ama yorumları okuyunca hep böyleymiş.. 

    • Cevapla ojemrujumrimelim 20 Mayıs 2014 at 07:45

     Şuan ne durumda cildiniz ? Artık dökülmelerin bitmesi lazım ? 

 • Cevapla kardelen 06 Aralık 2012 at 20:29

  bunu almam lazımmış o zaman:) burnumu halledemiyorum :((

 • Cevapla zuhal 03 Aralık 2012 at 15:51

  sivilce kremi üzerine uygulamayınız deyişin tam bana göre olmus:) neyse ki fondoten kullanmıyorum şimdilik bunu ileri tarihe atıyorum:)

  • Cevapla ojemrujumrimelim 03 Aralık 2012 at 15:56

   zuhal, Sen şimdi tedavine yeni başladın sonuç alınca kullanırsın bunu ama şimdi diil :)

 • Cevapla Divadonnabella 03 Aralık 2012 at 11:29

  denemek lazım. teşekkürler.

 • Bir Yorum Yaz

  biveteriner