Givenchy Noir Couture 4 in 1 Mascara

18 Nisan 2014

Haftanın son günü Givenchy Noir Couture 4 in 1 Mascara konuğumuz. Son günlerde deneyip yorumlamaya karar verdiğim ürünlerden oldu. Gür ve uzun olmayan kirpiklere sahipseniz Givenchy Noir Couture 4 in 1 Mascara hoşunuza gidebilir. 

Givenchy_Noir_couture_mascara3

Givenchy Noir Couture 4 in 1 Mascara, kremsi ve doygun bir yapıya sahip. Bazen yeni açılan rimeller cıvık yapıda olur ve sürerken tüm göz kapaklarınıza bulaşır, Givenchy Noir Couture 4 in 1 Mascara öyle değil. 

Givenchy_Noir_couture_mascara1

Boğumlu fırçası var. 3 toplu aralarda boğumlar bulunan kıl fırça. Bu yapı ile en küçük kirpikler dahi boyanıyor.Hatta benim gibi içe uzayan asimetrik duran minik kirpikçikleriniz varsa onları da kıvırıp düzgün görünmesini sağlıyor. Dipten uca uygulamaya başladığınızda kirpikleri hemen kaldırıp kıvrılmasını sağlıyor. Abartı bir hacim sağlamıyor ama kirpikleri belirgin yapacak kadar hacim sağlıyor.

Givenchy_Noir_couture_mascara2

Kirpiklerimde iki kat uygulanmış halini görüyorsunuz. 

Givenchy_Noir_couture_mascara6

Maskara normalde topaklanmayan bir yapıya sahip ancak katları arttırdıkça ufak ufak topaklanma sorunu olabiliyor. Dikkatli uygulamakta yarar var. Ben biraz aceleci davrandım.

Bendeki renk 1 numara Black Satin. Tam bir siyah !

Givenchy_Noir_couture_mascara5

Givenchy şıklığı maskaranın ambalajına da yansımış. 

Givenchy_Noir_couture_mascara4

Givenchy Noir Couture maskaralar Lash Booster teknolojisi ile geliştirilmiş. 4 hafta düzenli kullanan kadınların %91' i kirpiklerinin daha uzun ve hacimli olduğunu, 8 hafta kullanan kadınların %100'ü ise kirpiklerinin eskisinden daha parlak, daha güçlü ve daha uzun olduğunu söylüyor.

Givenchy_Noir_couture_mascara7

Ben yoğun hacim verdiğini düşünmüyorum ama kirpik kıvırıcı ile kıvrılmış gibi etki bıraktığını ve kirpiklerin çok uzun göründüğünü düşünüyorum. Zaten hacimli, yoğun kirpikleriniz varsa ve kirpiklerinizin olduğundan uzun, kıvrık ya da daha siyah görünmesini istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Givenchy_Noir_couture_mascara

Fiyatı : 82 TL 

Sevgiler :)

Makyaj Blogu:

 • givenchy maskara
 • givenchy noir couture mascara
 • givenchy couture waterproof mascara
 • givenchy mascara fiyat
 • givenchy mascara yorumları

You Might Also Like

3 Yorum

 • Cevapla vasfiye 09 Haziran 2016 at 15:44

  çok zor çıkıyor,daha önce kullandığım rimeller suyla ve jelle rahtlıkla çıkıyodu bununla uğraşmaktan sıkıldım.sadece özel günlerde sürmeyi düşünüyorum

 • Cevapla Aleyna 20 Nisan 2014 at 12:49

  Alix Avien DNA maskaraya fazlasıyla benziyor fırçası :)
  Ama yapı ve sürülüş olarak aynı olduğunu pek sanmıyorum ve DNA bu kadar siyah değil Givenchy’nin sadece rujlarını kullandım onunda senin tavsiyen ile almıştım sence bu maskara da alınmalı mı ? :*

  • Cevapla ojemrujumrimelim 20 Nisan 2014 at 21:29

   Evet benziyor ama Givenchy biraz daha gelişmişi… 

   Açıkçası mutlaka alınmalı diyemiyorum çünkü daha ucuz alternatif bulabilirsiniz. Ama şöyle bir özelliği var saatler ilerledikçe kömür gibi göz altlarına dökülmüyor, simsiyah ve kirpikleri ok gibi yapan bir maskara.

    

  Bir Yorum Yaz