Güzellik Koçu, Alışveriş Danışmanlığı

28 Haziran 2015

Yaklaşık 6 yıldır blog dünyasında yer alıyorum. 6 yıl boyunca blog konumun içine dalıp neredeyse tüm hayatıma soktum. Beni takip eden okuyucularıma borçlu olduğumu düşünerek onlara en temiz, en güncel ve en objektif bilgileri vermek için hergün araştırmalar yapıp, yenilikleri yakından takip ettim.

20150618_1736512015 yılının başlarında Ankara'da bir toplantımız sırasında Blogger ve Parti Organizatörü arkadaşım Sevgili Emine Köran bana – keşke sen alışveriş danışmanı veya güzellik koçu olsan doğru ürünleri seçmemize yardım etsen dedi. The Estee Lauder Companies'in Kurumsal İletişim Müdürü ve Sevgili arkadaşım Işıl Tural'da beni cesaretlendirerek şuanda büyük zevkle yaptığım çalışmamın temelini attılar. 

Peki Neler yaparım ? 

– Kişiye özel makyaj danışmanlığı yapıyorum yani doğru ürünleri bulmalarına yardımcı oluyorum. Kişinin ten rengi, cilt yapısı, yaşam tarzı, zevkleri ve bütçesi dikkate alınarak belirlenen marka ve mağazalardan seçilen ürünleri beraberce inceleyip deniyoruz, nasıl kullanması gerektiği üzerinde çalışmalar yapıyoruz.

– Gelin adayları için makyaj çantası hazırlayıp, düğünde nasıl makyaj yapması gerektiği konusunda zevkleri, tercihleri ve bütçesine göre makyaj artisti ya da güzellik salonu araştırmaları yapıp doğru olana yönlerip süreç boyunca bizzat yanında oluyorum.

Yeni_Baslayanlar_icin_Estee_Lauder– Ufak dokunuşlara (estetik, dolgu,botox, cilt bakımı,protez tırnak, kaş ektirme vb) ihtiyaç duyan kişiler için bütçesine uygun en iyi ve etkili doktor veya güzellik merkezlerini listeyip kişinin doğal görünümünden uzaklaşmadan mutlu olacağı operasyonları yaptıracağı yerlere yönlendirip tüm süreci takip ediyorum.

Dudak_Dolgusu_ojemrujumrimelim10– Ürün düzenleme; makyaj dolabınızdaki ürünleri birer birer analiz eder saklayacaklarımızı, farklı amaçla kullanacaklarımızı ve vedalaşacaklarımızı tespit ederiz. Böylece makyaj dolabımız hafifler ve hangi ürün hangi amaçla kullanılacak planlamış oluruz. 

Nasıl Çalışırım? 

Öncelikle buluşur, tanışır, konuşur ve sohbet edip birbirimizi tanırız. Soracağım sorularla sizi daha yakından tanımaya çalışıp, beklentilerinizi,tercihlerinizi, zevklerinizi ve hedef bütçenizi anlarım. Daha sonra cilt tipinizi, hassasiyetlerinizi, size en çok yakışan renkleri tespit edip, ilk olarak kendim ön çalışma yaparak size uygun marka ve ürünleri belirlerim. Herşey hazır olduğunda sizinle keyifli bir alışveriş turuna çıkarız.

IMG_3467Yeni alışverişlerin yanı sıra mevcut ürünlerinizi birlikte değerlendirip, kullanımları konusunda planlar yaparız.

Sizi iyice tanıdıktan ve karşılıklı güveni sağladıktan sonra vaktiniz olmadığı durumlarda ben sizin için alışverişe çıkar, sizi her tür duruma en iyi şekilde hazır hale getiririm.

11651078_977386855639702_1840840714_nİlk danışmanlığımı Gazeteci Sevgili Sibel Bahçetepe ile gerçekleştirdik. Sibel'in ihtiyaçları ve bütçesine uygun makyaj ve cilt bakım alışverişi yaptık.

Minumum ürünle nasıl iyi görüneceğini konuştuk, sonuç olarak Sibel şuanda tüm aldıklarımızdan memnun!

İkinci çalışmamı İstanbul'da yapacağım, bu kez ince çizgilerinden kurtulup cildini yaza hazırlamak isteyen bir arkadaşıma danışmanlık yapacağım. Onun için İstanbul'da bütçesine uygun en iyi klinikleri araştırdım. Uzman doktor eşliğinde ihtiyaçlarına çözüm bulacağız. Tüm bu süreci periscope hesabımdan canlı olarak yayınlayacağım. Takipte kalın… 

Periscope : ojemrujumrimelim

Bana ojemrujumrimelim@gmail.com 'dan ulaşabilirsiniz.

Sevgiler :) 

You Might Also Like

6 Yorum

 • Cevapla AvmSepetim.Net 11 Ağustos 2017 at 09:58

  Güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

 • Cevapla deniz 01 Ağustos 2015 at 23:24

  size nasl ulasip destek nasl alabiliriz

 • Cevapla Gül 01 Temmuz 2015 at 15:25

  Aslında günlük hayat için değilse de özellikle düğün makyajı öncesi en doğru renklerin bulunmasında bence kesinlikle profesyonel bi danismana ihtiyaç duyulacaktir. öyle bir dönemde belki iletisime gecebiliriz.. ;))

 • Cevapla bebe 28 Haziran 2015 at 22:14

  Benim aklıma pek yatmadı. katma değeri çok düşük geldi.

 • Bir Yorum Yaz

  biveteriner