Yeni Başlayanlar İçin Revlon

01 Temmuz 2015

Ülkemize gelişi makyaj tutkunları tarafından heyecanla karşılanan 'Revlon' markası tüm detaylarıyla günün önemli konuğu !

Yeni_baslayanlar_icin_revlon6Revlon Türkiye'de sadece Watsons Mağazaları'nda satılan, bir çok high end markaya muadil olarak gösterilen kaliteli bir marka.

Yakın zamanda Revlon ürünleriyle tanışmayı planlıyor ama hangi ürün size uygun, hangi ürünler mutlaka alınmalı bilmiyorsanız adım adım Revlon analizine hoşgeldiniz! 

Yeni Başlayanlar İçin Revlon

Yeni_baslayanlar_icin_revlon13Revlon'un cilt hassasiyet ve ihtiyaçlarını gözeten özel fondötenleri listede başı çekiyor.

Revlon Colorstay Fondöten; ortadan bir tık daha fazla kapatıcılığı olan hem karma/yağlı ciltler hem de normal/kuru ciltler için ayrı versiyonu olan bir ürün. Her iki çeşidini de denedim özellikle mevsim geçişleri ve bahar/yaz aylarında karma/yağlı ciltler için olanı cildime çok iyi geliyor. Yarı mat bir bitişi var, donuk görünmüyor aksine cildiniz sağlıklı görünüyor. Aşırı parlama yapan bölgeleri pudra ile sabitleyince 8-9 saat oksitlenmeden tende kalıyor. Bir çok high end marka ile yarışacak performansa sahip. SPF 20 içeriyor fakat fotoğraf çekiminde sizi zor durumda bırakacak patlamalar yapmıyor. Normal/kuru ciltler için olan versiyonu tam bir nem deposu, özellikle kış aylarında gerilen cildi pul pul yapmadan pürüzsüzleştiriyor. Colorstay fondöten geniş renk yelpazesine sahip, çok açık tene uygun renkleri bile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yeni_baslayanlar_icin_revlon3En iyi uygulama Beauty Blender tarzında makyaj süngerleri, parmaklar ve tampon hareketlerle Real Tecniques Expert Face fırça ile yapılabiliyor. Kapatıcılığı yüksek olduğu için özel günlerinizde rahat rahat kullanabilirsiniz. Cam şişedeki ambalajı pompasız bu kısım biraz zorluyor ancak ben durumu başka bir fondötenin pompasını takarak çözdüm:)

Fiyatı : 49,99 TL 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon12Revlon Photoready Baz; Tüm detaylarıyla derinlemesine bir ten makyajı yapıyorsanız rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Nemlendirici ya da fondötenle karıştırılarak uygulanmalı. En iyi performansını bu şekilde uygulayarak görebilirsiniz. Nemlendirici ile karıştırıp uyguladığınızda sanki CC krem etkisi görüyor renk eşitsizliklerini nötrlüyor, fondöten ile karıştırıp uygularsanız fondöten daha kalıcı oluyor uzun saatler teninizde kalıyor.

Fiyatı : 44,99 TL

Yeni_baslayanlar_icin_revlon18Revlon Photoready Eye Primer & Brightener; Göz çevreniz kuruysa çok seveceğiniz bir ürün. Çünkü 5/5 alacak bir nemlendirme özelliği var. Eğer kapatıcınız göz çevrenizi kurutuyorsa mutlaka öncesinde bu ürünü kullanmalısınız. Tam işlevi gözaltı bazı ve aydınlatıcısı. Kapatıcılığı yok denecek az bu yüzden kapatıcınızla aynı anda uyguladığınızda kat kat bir görüntü yapmaz. Hatta sorunsuz bir göz çevreniz varsa kapatıcı niyetine kullanmak size yetecektir. Çok hafif yapılı tıpkı nemlendirici gibi bir ürün.

Fiyatı : 44,99 TL 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon17Revlon Photoready Stick Kapatıcı; Stik formda olunca biraz göz korkutuyor fakat korkulacak bir durum kesinlikle yok çünkü yapısı hafif, kolay uygulanabilir bir formda. Ciltle bütünleşmesi dağıtılması çok pratik, en iyi uygulama parmaklarla yapılıyor. Kapatıcılığı yüksek eğer ki koyu göz altlarınız varsa, cildinizde sivilce izleri varsa tam size göre. İçeriğinde SPF 20'de var. Mat bitişi var, günlük kullanıma uygun. Göz çevresi iyi nemlendirilirse ya da iyi bir baz ile kullanılırsa çizgilere dolmuyor.

Fiyatı : 26,99 TL

Yeni_baslayanlar_icin_revlon11Revlon Colorstay Kapatıcı; markadan bir kaç çeşit kapatıcı analiz ettim ki tüm beklentilere cevap veren bir liste olsun. Colorstay Kapatıcı likit formda. Benim de en sevdiklerim arasında. Kapatıcılığı yüksek, doğal sağlıklı bir görünüm sağlıyor. En iyi uygulama kapatıcı fırçasıyla sağlanıyor. Fırçanızı tampon tampon hareketlerle kullanırsanız ürünün kapatıcılık miktarıda daha çok artıyor. Sivilceleri güzel kapatıyor. Uzun uzadıya makyaj yapmak istemediğimde göz altlarımı ve sivilce izlerini kapatıp bir allık bir rimel güne devam ettiğim bir ürün. 

Fiyatı: 28,99 TL

Yeni_baslayanlar_icin_revlon9Ten ürünlerinde olmazsa olmazları paylaştıktan sonra işte en can alıcı kısma geldik! Revlon'un rujları, ojeleri, glossları ve lip butterları gibi renkli kozmetik ürünleri bence çok başarılı ürünler. Lip Butter'larına sahip olmak için çoğumuz geçmişte ne gümrük engellerine takılıp karaborsa almaya çalışmıştık. Neyse ki artık bir Watsons Mağazası kadar uzağımızda…

Yeni_baslayanlar_icin_revlon39Colorburst Lip Butter; yapısı ve sürümü yumuşacık yoğun nemlendirme ve renklendirme özelliği olan ürünler. Etkisi geçen ürünler değil yani renk gidince dudaklar da kurumuyor. Hepimizin tenine uygun bir renk seçeneği var. 

Fiyatı : 29,99 TL 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon37Revlon Super Lustrous Ruj; Revlon'un içinde hemen hemen her rengi barındırdığı ruj serisi, ben bu seriyi çok seviyorum dudaklarınızda ne kadar süre kalıyorsa o süre boyunca dudaklarınızı nemlendiriyor.

Yeni_baslayanlar_icin_revlon26Yumuşacık kolay sürülebilen bir yapısı var. Dudaklardaki pürüzleri çok güzel kamufle ediyor. Rujların çoğu M.A.C'in en ünlü renklerinin çok yakın muadili.

Örneğin Revlon Red = Mac Russian Red gibi.

Revlon_Swatches1Dudaklarımda fotoğraf çekimlerimde en sık kullandığım '460 Blushing Mauve' rengini görüyorsunuz.

Fiyatı : 29,99 TL 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon50Revlon Colorburst Matte Balm; Kalem yapıdaki rujları çok seviyorum şehir hayatının koşuşturmacasında işimi kolaylaştırıyor. Dudak kalemi sür, kapatıcıyla ruju düzgün göster gibi uğraşlar olmadan sürüp çıkıyorum. Colorburst Matte Balm'lar duruşu mat sürümü kremsi kıvamda yani dudaklara zorlanmadan uygulama yapılabiliyor. Çok güzel renkler içeriyor ve hafif naneli mentollü kokusu var. Dudakları ferahlatıyor. 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon49Dudak kalemi kullanmadan 225 Sultry Sulfureuse rengini uyguladım.

Revlon_Swatches2Sür çık joker renklerden birisi. Alt tonlarında kahvelik barındıran bir gül kurusu. Kremsi yapıda olduğu için kalıcılığı orta seviye, 3-4 saate kadar dudaklarımda kalıyor.

Fiyatı : 29,99 TL

Yeni_baslayanlar_icin_revlonRevlon Colorburst Lip Butter'ların ve Rujların bendeki tüm renklerini detaylarıyla tanıtan ayrı bir yazı planladım önümüzdeki hafta bol görselle paylaşacağım. 

Makyajımı Revlon ürünleri ile yaptım. 

Revlon_SwatchesFondöten&Kapatıcı – Colorstay Fondöten 'Natural Beige' rengi, Colorstay Kapatıcı 'Light Medium'

Eyeliner – Revlon Creme Gel Eyeliner 'Black'

Ruj – Revlon Colorburst Matte Balm '225 Sultry Sulfureuse' rengi

Oje – '040 Fuchsia Fever'

Yeni_baslayanlar_icin_revlon19Revlon oje konusunda da iddialı. Tek katta opak olan renklere sahip. Ayrıca diğer markalarda olmayan holografik yansımalara sahip farklı renkler de içeriyor. Kremsi nude tonları, pembeler, bordolar, kırmızılar ve özel renkler hepsi markada yer alıyor. Top coat uygulayarak 5 güne kadar kullanabilirsiniz. Sürümü kolay, tek katta opak olan yapıları var. 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon10İşte benim favori renklerim… 

Tüm ojeleri ince 2 kat uyguladım ve top coat kullandım.

Gray Suede

Yeni_baslayanlar_icin_revlon25Yeni_baslayanlar_icin_revlon24 Yeni_baslayanlar_icin_revlon5620 BewitchingYeni_baslayanlar_icin_revlon21Yeni_baslayanlar_icin_revlon20ChameleonYeni_baslayanlar_icin_revlon22Fiyatı : 9,99 TL

Diğer ojelerin tırnaklarımdaki duruşunu Instagram hesabımdan görebilirsiniz.

Instagram : ojemrujumrimelim

Revlon markasında benim deneyip size önereceğim ürünler bunlar. Kişisel deneyimlerime göre markanın yüksek performanslı ürünlerini tanıttım. 

Yeni_baslayanlar_icin_revlon1Özellikle Watsons indirim dönemlerini takip ederseniz Revlon ürünlerini daha ucuza alma şansınız olabilir. Revlon'un fondötenleri, rujları, lip butterları ve ojeleri kesinlikle olmazsa olmaz ürünler! 

Sonraki ay 'Yeni Başlayanlar İçin' yazı dizimde olmasını istediğiniz markaları yorum olarak bırakırsanız öncelikle olarak tanıtmaya çalışırım.

Sevgiler :) 

Makyaj Blogu:

 • revlon ürünleri
 • revlon colorstay fondöten fiyatı
 • revlon photoready baz
 • revlon oje
 • revlon kapatıcı
 • revlon ruj fiyat
 • revlon colorburst matte balm fiyat
 • revlon photoready kapatıcı
 • revlon matte balm fiyat
 • revlon colorstay fondöten blog

You Might Also Like

10 Yorum

 • Cevapla Morbulutulkesi 24 Mayıs 2016 at 10:41

  Alerjik yapıda cildim olduğu için revlondan çok memnunum, son 1 yılda hemen hemen tüm ürünlerimi çevirdim fakat rimel konusunda sıkıntım var. Yoğunluk ve etki olarak yetmiyor. Kirpiklerim uzun ama düz. 3 farklı Rumeli’mi kullandım memnun kalamadım. Migrenim olduğu icin cok yığın ürünler de kullanamıyorum, 3-4 saat sonra bas ve göz ağrım başlıyor. Hem ağırlık yapmayacak hem de etkili kıvrım verecek ne önerirsiniz?

 • Cevapla tugce 10 Şubat 2016 at 11:25

  O yüzükleri nereden aldın , bayıldım

 • Cevapla Ahzen 25 Ağustos 2015 at 18:38

  Merhaba missha’yı degerlendirirseniz çoook mutlu olurum

 • Cevapla Elif Engin 12 Temmuz 2015 at 08:46

  Merhabalar ! Ben sizi çok uzun süredir takip ediyorum ve bende sizin gibi birçok blogger'dan esinlenerek bir blog açtım. Müsait olursanız bloğuma bakıp nasıl düşündüğünüz hakkında bir yorum bırakırsanız çok mutlu olurum çünkü sizin fikriniz benim için çok değerli…

 • Cevapla simay 08 Temmuz 2015 at 07:53

  Yves saint laurent ya da laura mercier olursa cok guzel olurdu :)

 • Cevapla sevi 07 Temmuz 2015 at 22:30

  revlon çok popüler evet sağlam patladı ve fakat malesef hayvan deneylerinin gözüne vuruyor,bunu bilerek kullanın,,hatta kullanıma aldığınız diğer bütün markalar da öyle belki bu sizi rahatsız etmiyor olabilir,,,olabilir ama takipçilerinizi bilinçlendirin sonra seçimi onlara bırakın ki;vebaliniz az olsun. Sevgiler.

 • Cevapla Esra 01 Temmuz 2015 at 22:14

  Photoready fondöteni sanırım getirmediler hiçbi yerde denk gelemedim.Sizin bilginiz var mı acaba

 • Cevapla Beril Lüleci 01 Temmuz 2015 at 21:39

  Wet n wild

 • Cevapla serpil 01 Temmuz 2015 at 15:53

  son ojeye bayıldım

  • Cevapla Elif Engin 12 Temmuz 2015 at 08:48

   Aynen birde 10 TL ! O kadar 20 liraya Sally Hansen alacağına bunlardan alırsın mükemmel bir altın rengi. Ayrıca istersen bloğuma bakıp birçok daha ürünün açıklamalarını görebilirsin :D

  Bir Yorum Yaz