YSL ‘Babydoll’ Mascara

29 Ağustos 2013

Koleksiyonuma bir Yves Saint Laurent maskara daha katıldı.

Yves Saint Laurent 'Babydoll' Mascara

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara1

YSL 'Babydoll' mascara şık ambalajıyla görsel şölen yaşatıyor. Yves Saint Laurent  markasının tüm ürünlerinde olduğu gibi ağır ve gösterişli altın rengi ambalaja sahip. Bakalım bu görsel şölen gözlerimize de yansıyacak mı ? 

Babydoll maskara kendisi gibi şık bir sunumla bana geldi …

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara5

Babydoll maskara diğer YSL maskaralardan biraz farklı. En büyük farksa alışılagelmiş fırçalardan değil plastik yapıda bir fırçaya sahip olması.

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara6

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara3

Dürüst olmak gerekirse bu yapıdaki fırçayı görünce benim beklentilerimi karşılayacağını düşünmedim.

Çünkü ben Benefit They're Real ya da Max Factor False Lash Effect maskaralardaki gibi daha tombik veya uzun taraklı fırçaları seviyorum. Ancak hep belirttiğim gibi kişinin rimel zevkleri, tercihleri ve beklentileri farklı farklı olduğu için bana uyan size uymayabilir, sizin beğendiğinizi ben tercih etmeyebilirim. Seçim tamamen kirpik yapımıza uymasıyla alakalı.

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara4

 'Babydoll'  un minik taraklı, ince silikon fırçası var. İnce fırça yapısına sahip olduğu için uygulamaları hassas yapmak lazım. Dipten uca kirpikleri kavrayıp saran bir yapıda ! Hassas uygulama yapmalısınız dedim çünkü ikinci katı geçmek istediğiniz durumlarda topaklanma yaşayabilirsiniz. Ancak dikkatli sürerseniz, uzun, kalkık ve tek tek ayrılmış kirpikleri göreceksiniz.

İşte benim gözlerimde uygulanmış hali… 

ojemrujumrimelim_yslbabydoll

Kirpik kıvrıcı kullanmadım ve ince iki kat uyguladım.

YSL Shocking maskara ile benzer dokuda ancak kokusu Shocking maskara kadar yoğun değil. Uygulama sonrası kirpiklere, opak parlak siyah bir görünüm veriyor. Bu çok hoşuma gitti. Yeşil çam artistleri kadar yoğun kirpikleriniz olmuyor ama daha doğal uzunlukta bir duruşu var. Bence seyrek kirpikleriniz varsa Babydoll sizin maskaranız değil. Ayrıma özelliği olduğu için 3 tel kirpiğiniz var gibi durabilir.

ojemrujumrimelim_yslbabydollmascara2

Bu arada önemli bir bilgi vermeliyim – maskarayı asla pompalayarak kullanmayınız ve -uygulama yaparken ağzı açık bekletmeyiniz, uygulama sırasında bir kağıt üzerine ters çevirerek bekletiniz. Aksi halde maskaranız kurur ve çok üzülürsünüz :( 

Şöyle bir yukarı baktımda ne kadar uzun bir yazı olmuş, maskara uzmanlık alanıma giriyor. O kadar çok marka, çeşit denedim ki ince eleyip sık dokumaya özel gösteriyorum. Umuyorum sizlere yardımcı olabiliyorumdur.

Anlattığım özelliklere bakarak YSL 'Babydoll' maskara benim için üretilmiş diyorsanız şans vermelisiniz.

Fiyatı 79 TL 

Sevgiler :)

 Basın Ürünüdür ***

Makyaj Blogu:

  • ysl rimel
  • ysl babydoll mascara
  • babydoll rimel
  • miss baby doll maskara kullanan
  • yves saint laurent maskaralar

You Might Also Like

2 Yorum

  • Cevapla irem 29 Ağustos 2013 at 08:08

    benim mascaram shocking zaten bu hakikaten 3 tel kirpik gibi gösterir beni :-))

  • Bir Yorum Yaz